Studenci i Absolwenci

RAZEM DLA ŚRODOWISKA

Program Praktyk Letnich to nie tylko okazja do zdobycia doświadczenia, ale także szansa, by wejść na ścieżkę zawodową, która może być przygodą na całe życie.

Jesteśmy firmą z branży ochrony środowiska. Zajmujemy się gospodarką odpadami oraz gospodarka wodną, a wszystko co robimy zmierza do ochrony dóbr naturalnych i wykorzystania surowców pozyskanych z odpadów.

Dbamy o naszą planetę, wiemy jak to robić i działamy w tym obszarze wprowadzając na polski rynek innowacyjne technologie z całego świata.

Działamy razem dla naszego środowiska.

Dołącz do nas i bądź częścią rewolucji w dziedzinie zasobów!

Program Praktyk Letnich realizujemy m.in. w obszarach: Ochrona Środowiska, Księgowość, Kontroling, Obsługa Klienta, HR, Komunikacja i Marketing, IT, BHP, Handel i Wsparcie Sprzedaży, Zagospodarowanie Odpadów, Logistyka.

 

Program trwa trzy miesiące i realizowany jest zawsze w okresie od lipca do września w wymiarze nie mniejszym niż pół etatu.

 

Za udział w Programie Uczestnik otrzymuje wynagrodzenie.

2002_studenci absolwenci timeline
Historie naszych Praktykantów

Justyna

W 2012 roku Justyna mieszkała w Krakowie i studiowała Inżynierię Środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej.

 

Kończyła właśnie ostatni rok studiów inżynierskich i podjęła decyzję, że chciałaby pójść na praktyki wakacyjne i firmą, która jej wpadła w oko była firma SITA Małopolska (obecnie SUEZ Małopolska). W międzyczasie okazało się jednak, że Justyna będzie się przeprowadzać do Warszawy, więc zdecydowała się zaaplikować do centrali Grupy SUEZ w Polsce, mieszczącej się w Warszawie.

Świetnie sobie poradziła w procesie rekrutacji i od lipca dołączyła na Program Praktyk Letnich do Działu Zagospodarowania Odpadów Przemysłowych i Surowców Wtórnych. Kolejne 3 miesiące minęły jak chwila, Justyna była zachwycona współpracą, praktyczną wiedzą, którą mogła zdobyć i wyraziła pełną gotowość do pracy w SUEZ po praktykach. Niestety nie było możliwości otwarcia wakatu w jej dziale. Co teraz? Udało się znaleźć inne rozwiązanie – Justyna zaczęła pracować na Recepcji, wspierając jednocześnie pracę innego działu w firmie, Dział Zarządzania Kontraktami. Po 6 miesiącach pojawił się wakat w dziale, na którym Justynie najbardziej zależało i była ona pierwszą osobą, której jej go zaproponowano. Została Asystentem, następnie awansowała na Młodszego Specjalistę, a obecnie jest już Specjalistą ds. Zagospodarowania Odpadów Przemysłowych i Surowców Wtórnych.

 

Jak Justyna sama podsumowuje swoją karierę w SUEZ? „Praktyki były super! Świetnie je wspominam, ale tak samo cieszę się, że pracowałam na recepcji. Dzięki temu poznałam wszystkich pracowników i gdy zostałam zatrudniona w moim obecnym dziale to było mi o wiele łatwiej współpracować z innymi działami. A pracy mam dużo, więc dobra atmosfera w moim zespole i ogólnie w całej firmie są dla mnie czymś, co czyni to miejsce wyjątkowym.”

Ania

W 2007 roku Ania właśnie skończyła Zarządzanie i Marketing na Politechnice Poznańskiej i został jej jeszcze rok studiów na Technologii Ochrony Środowiska, gdy zdecydowała się na to, by pójść na praktyki. Zależało jej na tym, by zdobyć doświadczenie w firmie związanej ze środowiskiem i wybrała firmę SUEZ. Zaaplikowała do Warszawy na Program Praktyk Letnich i została zaproszona na spotkanie rekrutacyjne, na którym pod sam jego koniec manager prowadzący powiedział, że szuka osoby takiej jak ona na stanowisko Młodszego Specjalisty ds. Kalkulacji i Analiz.

Ania się zgodziła i kolejne miesiące pokazały jej, że była to dobra decyzja. Przeniosła się na studia zaoczne i zaczęła zdobywać doświadczenie zawodowe. Uczyła się bardzo szybko i wciąż była chętna, by poznawać nowe rzeczy, dlatego SUEZ dokładał wszelkich starań, by wciąż jej obowiązki były dla niej wyzwaniem.

 

Ania awansowała na Specjalistę, następnie została przeniesiona do Działu Operacyjnego na stanowisko Inżyniera ds. Systemów BHP i ISO. Specjalnie zrobiła prawo jazdy, by móc je objąć i przemieszczać się między bazami, skończyła również studia podyplomowe w tym zakresie. Zaangażowała się następnie w tematykę analiz i optymalizacji i została awansowana na Koordynatora ds. Eksploatacji. Był to obszar, który tak się rozwinął pod jej pieczą, że objęła stanowisko Kierownika Działu Optymalizacji Operacyjnej wspierającego pracę wszystkich spółek Grupy SUEZ w Polsce. Jest to kluczowe stanowisko w firmie.

 

Co jest dla Ani najważniejsze? „Mam dużo wyzwań, ale najważniejsze jest to, że nie stoję w miejscu. SUEZ zawsze dawał mi możliwość poznawania nowych rzeczy. Wciąż mam poczucie, że uczę się czegoś nowego i się rozwijam. Nie każda firma decyduje się zaryzykować i powierzyć dane obowiązki osobie, która ich jeszcze nie wykonywała. Łatwiej jest wziąć kogoś z zewnątrz z dokładnie takim doświadczeniem, którego się szuka. Ale SUEZ taki nie jest, podejmuje to ryzyko, zapewniając potrzebne narzędzia i szkolenia.”

Olek

Olek kończył 4 rok Technologii Żywności na SGGW w Warszawie, gdy rzucił mu się w oczy plakat Programu Praktyk w SUEZ. Co prawda jego kierunek studiów nie był pokrewny działalności firmy, ale widząc informacje, że SUEZ zaprasza do aplikowania studentów wszystkich kierunków stwierdził, że nie zaszkodzi spróbować.

I tak w lipcu 2011 roku stał się uczestnikiem Programu Praktyk w dziale odpowiedzialnym za rozliczenia kluczowych klientów firmy. Olek sprawdził się bardzo na praktykach i dostał propozycję zatrudnienia, ale niestety plan zajęć na ostatnim roku studiów nie pozwalał mu na pracę na pełen etat. Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie – SUEZ dał Olkowi możliwość elastycznej pracy 2-3 dni w tygodniu. Było to dla niego idealne rozwiązanie, dzięki któremu nie musiał rezygnować ani ze studiów dziennych, ani z pracy.

 

Po skończeniu studiów został zatrudniony na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. Zarządzania Kontraktami. W ciągu kolejnych 3 lat awansował dwukrotnie w swoim dziale i zdobył szeroką wiedzę w obszarze, którym się zajmował, ale chciał się dalej rozwijać. Skończył dlatego studia podyplomowe na SGH na Rachunkowości Zarządczej i Controllingu, a w SUEZ zostało mu zaproponowane stanowisko Młodszego Kontrolera Finansowego w dziale odpowiedzialnym w tym obszarze za całą Grupę SUEZ w Polsce.

 

Co Olek może powiedzieć o SUEZ? „Bardzo doceniłem to, jak SUEZ zadziałał po praktykach, dając mi możliwość pracy w elastycznych godzinach w trakcie mojego ostatniego roku studiów i dopasowując się do mojej dostępności. Bez tego nie byłbym pewnie tu, gdzie jestem teraz tym bardziej biorąc pod uwagę, że studiowałem Technologię Żywności, a zajmuje się obecnie controllingiem. Myślę, że w tej firmie każdy, kto jest zmotywowany i chce się rozwijać będzie miał taką szansę."