Wykorzystanie cyfrowych narzędzi w służbie zasobów
Zwiększenie efektywności i wydajność w zarządzaniu zasobami



Całodobowe monitorowanie sieci wodociągowych
Putting water networks under close surveillance

„SOC to niezmiernie ważne ogniwo w inteligentnych rozwiązaniach efektywnościowych – Centrum będzie nadzorowało wszystkie urządzenia komunikacyjne w terenie, tak aby lepiej wspierać naszych klientów w zrównoważonym gospodarowaniu zasobami.”
Pierre AndradeZastępca Dyrektora Generalnego Water France w SUEZ, odpowiedzialny za obszar cyfrowy i transformację
Ciągła obserwacja sieci wodociągowych dla maksymalnej efektywności
Nieszczelności, awarie urządzeń pomiarowych, spadki ciśnienia itp. – to wszystko elementy spotykane w codziennej eksploatacji sieci wodociągowych. Wszystkie dane pochodzące z inteligentnych urządzeń są obecnie centralizowane i zgłaszane do SOC w czasie rzeczywistym. Nieprawidłowości w działaniu wykrywane są natychmiast, a operatorzy są o nich informowani, tak aby móc szybko zaradzić incydentom.
Nowy sposób przetwarzania danych
SOC jest w stanie przetwarzać ponad miliard informacji miesięcznie i oferuje niezrównane standardy w zakresie zarządzania wydajnością w terenie. Centrum dostarcza władzom lokalnym globalny i niezwykle precyzyjny obraz sieci wodociągowej, dzięki pozyskiwaniu rzetelnych i aktualnych danych oraz nadawaniu im odpowiednich priorytetów. Każdy klient jest w stanie precyzyjnie określić swoje priorytety i kontrolować swoją własną sieć wodociągową w optymalny sposób.
SOC w liczbach
- odbieranie 50 mln ramek radiowych dziennie
- monitorowanie 3,5 mln inteligentnych wodomierzy
- monitorowanie 4,5 tys. odbiorników
- 3,5 tys. zgłoszeń serwisowych od użytkowników rocznie
- 3 tys. kontroli przeprowadzonych na miejscu lub zdalnie rocznie
Pomaganie miastom w cyfryzacji

„Technologia cyfrowa to podstawowy środek, za pomocą którego możemy chronić zasoby niezbędne dla naszej przyszłości, biorąc pod uwagę wzrost demograficzny i urbanizację, adaptację do zmiany klimatu i rozwój regionalny.”
Bertrand CamusDyrektor Generalny SUEZ Eau France
ON’connect to sprawdzona technologia wykorzystywana do łączenia ze sobą przedmiotów na dużą skalę w sposób całkowicie bezpieczny oraz do przetwarzania masowych ilości danych dla władz miejskich, dotyczących pomiaru zużycia wody i energii, jakości powietrza, zawartości pojemników z punktów przyjmowania odpadów, wilgotności, hałasu i natężenia ruchu.
Internet Rzeczy przybywa do miast
Najnowsza generacja sieci radiowych dalekiego zasięgu dobrze nadaje się do wykorzystania w inteligentnych miastach. Oferują one wyższą efektywność w zakresie łączenia ze sobą przedmiotów, które nie są łatwo dostępne (ponieważ znajdują się pod ziemią, w głębokich piwnicach, bez źródła zasilania) i wymagają zaledwie minimalnego sprzętu. Nasza sieć dalekiego zasięgu, która działa na częstotliwości 169 MHz, jest również dwukierunkowa i interoperacyjna oraz spełnia europejską normę EN13757.
Już 500 miejskich klientów
Z technologii ON’connect korzystają już liczne miasta we Francji i w innych krajach. Water Service Corporation, czyli przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne obsługujące Maltę, wybrało ON’connect do obsługi swoich 250 tys. inteligentnych liczników, tak aby poradzić sobie z niedoborem wody, z jakim wyspa regularnie się zmaga. W Biarritz nasz system zdalnego odczytu używany jest do prognozowania zmian w liczbie ludności miasta na podstawie danych dotyczących zużycia wody. Jest to część starań w kierunku poprawy atrakcyjności kurortu, monitorowania zużycia i przewidywania zajętości miejsc noclegowych dla turystów i „drugich domów”. 17 tys. inteligentnych wodomierzy działa też już we francuskiej Miluzie.