Pomagamy walczyć z COVID-19! SUEZ wsparł Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

Fundacja SUEZ Jesteśmy z Tobą dołączyła do globalnej akcji solidarnościowej SUEZ wspierającej walkę z COVID-19. Beneficjentem darowizny jest szpital w Radomiu, mieście w którym SUEZ jest ważnym operatorem usług komunalnych i przemysłowych. Jednak głównym kryterium wyboru była bardzo trudna sytuacja w szpitalu. Radom był jednym z największych ognisk koronawirusa w kraju.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu
Pomoc Fundacji SUEZ dla szpitala w Radomiu Zdjęcie: dr Wojciech Iskra/Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu

 

 

suez polska beata zak

W Radomiu SUEZ jest obecny już od ponad 20 lat. Kiedy usłyszeliśmy o trudnej sytuacji, związanej z pandemią COVID-19, zaczęliśmy sprawdzać możliwe formy pomocy. Chcieliśmy dokładnie poznać lokalną sytuację i najpilniejsze potrzeby. Po rozmowach z Zarządem spółki SUEZ Wschód, samorządem i wiceprezesem Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego podjęliśmy decyzję, że to właśnie do tego szpitala trafi nasza pomoc. Fundacja SUEZ Jesteśmy z Tobą przekazała wsparcie finansowe, które szpital przeznaczył na zakup środków ochrony indywidualnej. Sami stosujemy zasadę Safety Always i czuliśmy, że powinniśmy w podobny sposób wesprzeć ważną dla nas społeczność lokalną. Życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki za personel szpitala i wszystkich mieszkańców Radomia!

Beata Żak , Wiceprezes Zarządu Fundacji SUEZ Jesteśmy z Tobą

Dzięki darowiźnie Fundacji SUEZ Jesteśmy z Tobą w wysokości 100 000 PLN, szpital mógł kupić kombinezony jednorazowe, a także najwyższej jakości maseczki dla personelu szpitala, tak bardzo potrzebne teraz, jak i na nadchodzące miesiące.

 

Wsparliśmy także nasze partnerskie organizacje pozarządowe przekazując im maseczki dla pracowników, podopiecznych i wolontariuszy.