Jak zagospodarować folię rolniczą?

Dzięki zakładom produkującym paliwa alternatywne, SUEZ ma możliwość zagospodarowania folii rolniczej, gwarantując unieszkodliwienie i odzysk energii.
Zagospodarowanie folii

Od pewnego czasu sektor rolniczy mierzy się z wyzwaniem znalezienia odbiorców dla odpadu, jakim jest folia rolnicza. Nie jest ona uznawana za odpad komunalny i na wytwórcy ciąży obowiązek jej zagospodarowania. W związku z bardzo dużą skalą wykorzystania tej folii, gminy mogły przy wsparciu ze środków NFOŚiGW, przejąć organizację systemu dla części odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Samorządy potrzebują jednak sprawdzonego partnera, który zagwarantuje odbiór i zagospodarowanie tych odpadów.

 

Zakłady SUEZ do produkcji paliw alternatywnych, znajdujące się w Chorzowie i w Radomiu mogą przyjąć do zagospodarowania większość rodzajów folii. Proponując rozwiązanie dla kłopotliwego obecnie odpadu, zakłady produkują jednocześnie wysokiej jakości paliwo RDF. Odbiorcami produkowanego paliwa są cementownie, które wykorzystując paliwo alternatywne w procesie produkcji cementu, dokonują odzysku energii i unieszkodliwienia odpadu.

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej?

Zarządzasz Gminą w której realizowany jest Program „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” i szukasz partnera do zagospodarowania odpadów?

 

Skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu: 600 460 151

lub prześlij do nas zapytanie przez poniższy formularz: