Nasz cel
Pracujemy, aby zapewnić wszystkim dostęp do niezbędnych usług środowiskowych. Uzdatniamy i dostarczamy wodę dostosowaną do wszelkich potrzeb, dbając o jej wysoką jakość i chroniąc ją jako wspólne dobro. Oczyszczamy ścieki i odzyskujemy odpady, przekształcając je w nowe zasoby.
Ludzie są coraz bardziej narażeni na konsekwencje zagrożeń środowiskowych w obliczu wzrostu demograficznego, zmiany klimatu oraz nierówności społecznych i geograficznych. Każdego dnia w SUEZ angażujemy się w ochronę podstawowych elementów naszego środowiska – wody, gleby i powietrza – które decydują o naszej przyszłości. Inwestujemy nasz wysiłek w ochronę i odbudowę różnorodności biologicznej na lądzie i w oceanach.
Jako zaangażowany partner społeczności lokalnych, przemysłu i mieszkańców, w SUEZ mobilizujemy interesariuszy do efektywnej przemiany ekologicznej. Opracowujemy modele w oparciu o gospodarkę o obiegu zamkniętym i wdrażamy innowacje, które pozwalają mierzyć się z nadchodzącymi wyzwaniami.
Jesteśmy dumni ze swojej pracy, a w oparciu o ważne dla nas wartości, zespoły SUEZ kształtują zrównoważone środowisko w wielu regionach na całym świecie – już TERAZ.
SUEZ - NASZ CEL
Credit: SUEZ Polska
Jakości życia
Zdrowia
m3
pitnej
Wzrostu gospodarczego
Nowych zasobów
(bezpośrednio lub pośrednio)
surowców
Dbamy o podstawowe elementy naszego środowiska
WODĘ
Oczyszczalnia ścieków w Mławie
Po 25 latach eksploatacji istniejącej oczyszczalni ścieków miejskich, Mława musiała stawić czoła nowemu wyzwaniu: konieczności budowy nowej instalacji. Wynikało to z niewystarczającej wydajności oczyszczalni oraz z chęci dostosowania się do najwyższych standardów środowiskowych.
GLEBĘ
Remediacja
POWIETRZE
Filtr pochłaniający zanieczyszczenia i CO2
BIORÓŻNORODNOŚĆ
Pszczoły na miejskim etacie
Naukowcy, władze, ale przede wszystkim zwykli ludzie coraz bardziej niepokoją się utratą różnorodności biologicznej na całym świecie. Działania wspierające bioróżnorodność podjęli między innymi pracownicy spółki GPK-SUEZ Głogów wspólnie z …pszczołami. W roku 2018 ustawili w centrum Głogowa 6 kolorowych uli. Wiosną 2019 r. wprowadzono do nich pszczele rodziny. W jednym ulu znajduje się od 10 do 15 tysięcy pszczół. Efekt? Dziesiątki słoików z pysznym miodem.